Nedávno spoločnosť podpísala predĺženie nájmov s českou rodinnou špecializovanou logistickou firmou MP-Sped a so svetovým poskytovateľom logistiky DB Schenker. Tento mesiac predĺžil prenájom aj Nagel Slovensko, člen Nagel-Group, globálny poskytovateľ logistických služieb dodávateľského reťazca v segmente logistiky potravín.

Logistického centra P3 Senec sa dotkli hneď dve päťročné predĺženia nájmov. Prvé z nich podpísala logistická spoločnosť MP-Sped, ktorá si tu prenajíma 2 500 m2 pre svoj distribučný sklad s módnym, rýchloobrátkovým spotrebným a reklamným POS (point of sale) tovarom.

Ondřej Krkoška, Managing Director z MP-Sped, hovorí: „So spoločnosťou P3 sme dlhodobo spokojní. Operujeme spoločne v dvoch P3 lokalitách, sklad máme ako v P3 Senec, tak aj v P3 Olomouc v Českej republike. To čo oceňujeme v biznise sú predovšetkým dobré lokality a strategické umiestnenie našich skladov. Ale ceníme si aj flexibilitu a pohotový servis developera, ktorý vie promptne reagovať na naše novovzniknuté požiadavky. To boli nakoniec aj dôvody, prečo sme sa rozhodli spoluprácu s P3 a zmluvu o nájme v seneckom parku predĺžiť na ďalších päť rokov.“

Strategickú geografickú polohu, ale aj schopnosť P3 flexibilne reagovať na požiadavky trhu oceňuje aj nájomca Nagel Slovensko, ktorý sa podpísal pod druhé predĺženie nájmu v parku P3 Senec. Predĺženie sa vzťahuje na 10 000 m2 skladových priestorov, kde medzinárodná logistická spoločnosť spravuje sklad a prekladisko s potravinovým tovarom, ktorý distribuuje nielen do slovenských obchodných reťazcov, prevádzok a od výrobcov, ale v rámci Nagel-Group siete aj do celej Európy. Z parku P3 Senec denne vypraví približne 3 000 paliet tovaru.

Tretie predĺženie nájmu si pripísal medzinárodný prepravca DB Schenker v priemyselnom centre P3 Žilina, ktorý tu poskytuje logistické služby v oblasti automotive. V žilinskom parku si prenajal 4 660 m2 skladových priestorov na ďalšie tri roky.

Ján Rybárik, Head of Leasing & Development P3 na Slovensku, hovorí: „Chceme byť dlhodobým partnerom a predĺženie nájmu je vždy naplnením kvalitného vzťahu, ktorý vznikol. Keďže je na Slovensku malý trh a konkurencia veľká, vážime si, že klienti nejdú do P3 parkov iba kvôli výhodnej cene, ale hľadajú viac. To, že sa rozhodnú u nás zostať aj ďalšie obdobie je pre nás dôkazom, že robíme náš biznis dobre. Našim poslaním nie je nehnuteľnosť iba postaviť a prenajať, ale ju aj dlhodobo vlastniť, čo dáva nájomcom záruku, že v nás majú dlhodobého partnera pre rozvoj biznisu.“

P3 stavia špičkové priemyselné nehnuteľnosti s medzinárodnou environmentálnou certifikáciou na úrovni BREEAM Excellent.

V parku P3 Senec si dobré miesto pre biznis nájdu firmy pôsobiace v oblasti ľahkej výroby, alebo v logistike či distribúcií. Priemyselné centrum má vynikajúce napojenie na diaľnicu E571 a polohu v blízkosti centra mesta. Aktuálne ponúka na prenájom približne 5 600 m2 voľných plôch pripravených na okamžitý prenájom.

P3 Žilina park sa nachádza na križovatke diaľnice D1 (Bratislava – Žilina – Poprad – Košice) a plánovanej medzinárodnej komunikácii D3, ktorá bude spájať Slovensko s Poľskom. V rámci troch moderných nehnuteľností A kategórie a s rozlohou takmer 28 000 m², prináša nájomcom prvotriedne logistické plochy vhodné práve pre automobilový a strojárenský priemysel, typický pre žilinský región. Na okamžitý prenájom je tu pripravených približne 6 200 m2 voľných priestorov.