Trendy, ktoré priniesla pandémia do oblasti logistiky nastupujú rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. Veľkí výrobcovia, dodávatelia aj distribučné spoločnosti sú nútení zavádzať inovácie, ktoré pomôžu udržať biznis v kondícii aj v ťažkých časoch. Viac ako inokedy pritom o úspechu v podnikaní rozhoduje dobrá lokalita. „Firmy hľadajú pre svoje výrobné haly či sklady dobrú adresu v blízkosti mesta a hraníc s okolitými krajinami. V našom parku P3 Košice máme pre ne voľnú plochu, pripravenú na okamžitú výstavbu,“ tvrdí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks.   

Moderný logistický a priemyselný park P3 Košice v Novej Polhore je investične a podnikateľsky atraktívna lokalita, ale aj dôležité logistické centrum košického regiónu a východného Slovenska. Strategická poloha v centre takzvanej „cross border“ oblasti, v blízkosti hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou, firmám garantuje efektívnu cezhraničnú distribúciu a zásobovanie aj na trhoch strednej aj východnej Európy. Navyše, poloha uprostred diaľničného spojenia medzi Košicami a Prešovom umožňuje nájomcom parku rýchlo obslúžiť celý región. „V prospech lokality hovorí nielen blízkosť hraníc, ale aj vysoký  potenciál pracovnej sily. Východniarov bude zaujímať, že len 15 minút od Košíc a Prešova vzniknú nové pracovné miesta,“ hovorí Peter Jánoši.


Voľné priestory ihneď

Celková rozloha parku P3 Košice v Novej Polhore je takmer 170 tisíc m² a získať prácu by v ňom mohlo približne 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu. Z celkovej plochy je aktuálne ihneď k dispozícii viac ako 12 880 m² voľnej plochy vhodnej na výstavbu a 5 000 m² k okamžitému prenajatiu. Na ďalších takmer 140 tisíc m² je možná ďalšia výstavba. „V rámci najbližších plánov sa pripravujeme na výstavbu druhej haly, kde máme pre záujemcov k dispozícii viac než  12 880  m² skladových a kancelárskych priestorov,“ uvádza Peter Jánoši. Miesto pre svoj biznis by si tu mohli nájsť firmy alebo investori z oblasti ľahkej výroby, automobilového priemyslu, maloobchodu, e-commerce, logistiky alebo distribúcie. Príležitosti, ktoré park P3 Košice ponúka využil napríklad C.S. CARGO Slovakia, významná medzinárodná logistická firma a zároveň aj prvý z nájomcov v parku P3 Košice. „Vytvorenie samostatnej pobočky v tomto regióne sa nám osvedčilo, či už z hľadiska dopravných nákladov, energetickej úspornosti alebo pracovného prostredia pre našich zamestnancov,“ hovorí Igor Káčer, generálny riaditeľ C.S. CARGO Slovakia. Zároveň dodáva: „Prekvapila nás pozitívna reakcia našich zákazníkov a už v priebehu 30 dní, sme s P3 zakontrahovali prenájom celej haly. Pevne verím, že sa nám podarí v tomto roku v spolupráci s P3 otvoriť výstavbu ďalšej fázy tohto logistického parku.“

Špičkové haly kategórie A

P3 Logistic Parks v košickom parku aktuálne spravuje jednu priemyselnú nehnuteľnosť, v ktorej postavil špičkovú halu kategórie A s celkovou plochou 12 880m2. Haly, ktoré developer stavia, sú vybavené moderným systémom vykurovania a ventilácie, majú zvýšenú tepelnú izoláciu strechy aj úsporné inteligentné LED osvetlenie. Budovy sú zároveň konštrukčne pripravené na ďalšie expanzné rozšírenie kancelárskych alebo obchodných priestorov. „Staviame moderné nehnuteľnosti najvyššej kvalitatívnej úrovne A. Spĺňajú prísne environmentálne kritéria,“ vysvetľuje Peter Jánoši. Certifikácia budov hovorí o hospodárnosti a efektívnosti využívania energií v rámci priestorov, o šetrnosti k životnému prostrediu a zároveň, ako sa v budove ľudia cítia. „Ekologické riešenia, garantované certifikátom, znižujú energetické náklady na prevádzku budovy a  zvyšujú hodnotu stavby,“ dodáva.

 

Zdroij :// HNonline