Spoločnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a Hossa Family sa stali súčasťou prvej fázy parku. Coca-Cola, svetoznáma spoločnosť vyrábajúca a distribuujúca nealkoholické nápoje, si prenajala celkom 8 800 metrov štvorcových. Coca Cola začala už plnú prevádzku skladovania a distribúcie nealkoholických nápojov.

Hossa Family začne svoje priestory s celkovou plochou vyše 7 600 metrov štvorcových využívať za účelom skladovania a distribúcie chladených a mrazených potravinárskych produktov v lete. Nová hala VGP bola realizovaná v stupni zelenej certifikácie BREEAM Excellent.

„Privítať takto prestížnych nájomcov nám bolo veľkým potešením. Sme presvedčení, že spoločnosti Coca-Cola aj Hossa Family ocenia nielen strategickú polohu nášho parku s priamym napojením na diaľnicu D1, ale aj vysokú kvalitu vnútorných priestorov. Tie sme realizovali priamo na mieru ich prianiam a špecifickým požiadavkám,” komentuje Naďa Kováčiková, obchodná riaditeľka VGP pre Slovensko.

„Naša spoločnosť dbá na udržateľnosť a ekologické aspekty novej výstavby, takže sa dlhodobo snažíme minimalizovať dopad našich projektov na životné prostredie. Za tým účelom okrem iného využívame obnoviteľné zdroje energie, recyklujeme dažďovú vodu či minimalizujeme vytváraný odpad. Konkrétne v bratislavskom parku si nájomcovia môžu zvoliť, či budú využívať už hotovú prípravu na fotovoltaiku či nabíjaciu stanicu pre elektromobily,“ dodáva N. Kováčiková.

Areál v súčasnej dobe číta štyri kompletne dokončené a plne obsadené haly. Avšak v dlhodobom horizonte bude zahŕňať ďalších 270-tisíc m2 prenajímateľných plôch. VGP Park Bratislava I dohromady ponúkne šesť hál a VGP Park Bratislava II ďalších päť hál. Celkovo teda cez 400-tisíc m2 skladových a logistických priestorov na prenájom. Po kompletnom dokončení sa areál stane jedným z najväčších parkov v európskom portfóliu spoločnosti VGP.