Developerský projekt Antracit Prešov sa nachádza v lukratívnej lokalite priemyselného areálu v časti Záborské. Vo finálnej fáze je dokončenie napojenia územia na inžinierske siete.

„V súčasnej dobe tiež stále prebiehajú rokovania s niekoľkými potenciálnymi záujemcami o tieto priestory,“ hovorí Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti Antracit Property a dodáva: „Veríme, že v blízkej dobe dôjde k finalizácii niektorých z týchto nájomných rokovaní, čo povedie k zahájeniu výstavby v tejto lokalite.“

Developer ponúka dva varianty riešenia tohto územia. Prvý variant operuje s jednou halou s rozlohou 40 850 m2 a s možnosťou rozdelenia na viac jednotiek s podlahovou plochou podľa individuálnych potrieb. Druhé riešenie zahŕňa tri samostatné haly s administratívou a samostatný SBU (tzv. malé obchodné jednotky). Všetko je možné upraviť podľa individuálnych potrieb nájomcu. Celková plocha všetkých objektov v tomto variante je 36 500 m2.

Antracit Prešov je projekt určený na dlhodobý prenájom s individuálnou úpravou vonkajšieho vzhľadu i interiéru podľa požiadaviek nájomcu. Využitie je vhodné napríklad na skladové haly, showroomy alebo predajne. Areál je od centra mesta Prešov vzdialený sedem kilometrov. Má tiež skvelú dostupnosť na diaľnicu E50.

Na Slovensku sú v realizačnom štádiu i ďalšie dva projekty developerskej spoločnosti Antracit Property. Projekt Antracit Spot v Žiline je v záverečnej fáze stavebného konania. Priestory je možné využiť napríklad ako sklady, showroomy, obchody alebo stravovacie zariadenia. Vo fáze projektovej prípravy je rozšírenie projektu Antracit Senec o ďalšiu logistickú halu, ktorá bude poskytovať i menšie nájomné jednotky.

Developerská spoločnosť Antracit Property rozvíja vlastné projekty aj v Českej republike, napríklad v Ostrave nebo v Plzni.