Hala DC7B s plochou 21-tisíc m2 je pokračovaním expanzných zámerov v rámci logistickej budovy DC7. S jej výstavbou začala P3 ešte v septembri minulého roka s cieľom vyhovieť požiadavkám na rozšírenie dlhodobého klienta IHLE. Tá si prenajíma priestory v parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne už od roku 2011 a spolu s P3 absolvovala dovedna tri relokácie. V rámci celkovej výmery novej haly IHLE podniká na približne tretine celkovej plochy, teda zhruba na 6 500 m².

Ďalším dlhodobým a po novom už aj najväčším nájomníkom P3 Logistic Parks a parku P3 Bratislava D2 je spoločnosť MX Logistika SL, ktorá je distribučným skladom pre sieť obchodov s nábytkom MÖBELIX. Tovar vyváža popri Rakúsku aj do Česka a Maďarska, pričom v rámci veľkého rozšírenia priberie onedlho do svojho distribučného portfólia ďalšiu krajinu. V novej hale DC7B podniká spoločnosť na ploche takmer 13 500 m². V logistickom parku P3 Bratislava D2 si prenajíma priestory však aj v iných halách. Celková prenajímateľná plocha tohto nájomníka v parku je tak dovedna približne 69 000 m².

Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks, hovorí: „Flexibilita je jednou z najčastejších požiadaviek našich klientov. V rámci nášho podnikania sa sústredíme najmä na dlhodobé vzťahy, kvalitu poskytovaných služieb a starostlivosť o našich klientov, ktorí sú u nás vždy na prvom mieste. Mnohí naši nájomníci sú s nami dlhšie ako 10 rokov, rovnako ako aj spoločnosti, pre ktoré sme postavili halu DC7B.

Nová hala DC7B v logistickom parku P3 Bratislava D2 je expanziou siedmej nehnuteľnosti, ktorú P3 Logistic Parks v tomto areáli s celkovou plochou 236 890 m² spravuje. Ide o modernú nehnuteľnosť najvyššej kvalitatívnej úrovne A s certifikáciou BREEAM Very Good, ktorá spĺňa prísne environmentálne kritériá. Unikátom v  parku pri Lozorne je aj 300-ročný dub, ktorému P3 prispôsobila plány výstavby novej haly a zmenšila úžitkovú zastavanú plochu o približne     3 000 m².

Peter Jánoši, dodal: „V P3 sa sústredíme na dlhodobo udržateľný prístup aj v rámci našej ESG stratégie. Starý dub sme zakomponovali do kancelárskych vstavkov parku, čím sme vytvorili prirodzenú relaxačnú zónu. Tie sa snažíme vybudovať v každom našom parku vrátane výsadby zelene.“