V GLP Park Praha Chrášťany bolo prenajatých 11 000 m² spoločnosti Ecologistics, globálnemu poskytovateľovi komplexných služieb v oblasti skladovania a logistiky a zároveň novému klientovi GLP. Ďalších 40 000 m² z parku si prenajala spoločnosť Alza, súčasný zákazník GLP a najväčší hráč na poli e-commerce v Českej republike a na Slovensku. GLP Park Praha Chrášťany je v súčasnosti vo výstavbe a bude dokončený v 2. štvrťroku 2022. Očakáva sa, že obe budovy získajú certifikáciu BREEAM Excellent.

GLP Park Bratislava Senec medzitým privítal nového zákazníka Berlin Brands Group, ktorý si prenajal viac než 9 000 m² logistických priestorov. Globálna e-commerce spoločnosť obsadila poslednú voľnú jednotku najväčšieho slovenského parku GLP, ktorý je už domovom spoločností ako HOPI, Alza či Quehenberger.

Jan Palek, Country Manager GLP pre Českú republiku a Slovensko, hovorí: „S potešením vítame dvoch nových klientov Ecologistics a Berlin Brands Group do našej rodiny GLP. Sme hrdí na to, že sa nám podarilo plne využiť naše existujúce aktíva v Českej republike a na Slovensku. Aby sme udržali krok s rastúcim dopytom po kvalitných a udržateľných logistických priestoroch, ktorú poháňa najmä rast e-commerce, pracujeme na ďalších parkoch GLP v Ostrave a Brne, pričom pre nasledujúci rok pripravujeme ďalšie dva developerské projekty.“

GLP Park Ostrava Hrušov bude zahŕňať celkom 93 000 m² plochy v rámci štyroch fáz výstavby. Logistický park vyrastie v tesnej blízkosti diaľnice D1, ktorá spája Prahu a Brno s Poľskom. Neďaleko sa nachádza tiež terminál Ostrava-Šenov, ktorý zaisťuje prístup aj na medzinárodnú železničnú sieť. V areáli brownfieldu uskutoční spoločnost GLP rozsiahle revitalizačné a dekontaminačné práce ešte pred zahájením výstavby na mieste bývalých chemických závodov.

GLP Park Brno Holubice ponúkne 70 000 m² špičkových logistických priestorov a bol strategicky vybratý ako dopravný uzol medzi Prahou, Ostravou, Poľskom, Bratislavou a Viedňou.

Oba nové projekty GLP budú rozvíjané s dôrazom na flexibilitu. Disponovať budú svetlou výškou 12 m, efektívnym úložným priestorom a najmodernejšími prvkami udržateľnosti na úrovni certifikácie BREEAM, ktoré zákazníkom poskytnú významné úspory nákladov vďaka nižšej spotrebe energie.

 

Zdroj:// Systémy logistiky