Do nových priestorov s rozlohou 3 000 m2 sa nasťahuje spoločnosť Inalfa, dizajnér, výrobca a dodávateľ strešných okien pre automobilový priemysel. 5 000 m2 postavia GARBE špekulatívne a budú k dispozícii na prenájom od mája 2022.

„Výstavba začala krátko po akvizícii pozemku. Inalfa je líder a inovátor vo svojom odbore a sme radi, že môžeme ich rozvoj na Slovensku podporiť,“ povedal Martin Stratov, riaditeľ pre rozvoj obchodu pre Garbe v Českej republike a na Slovensku, „z projektu máme radosť, pretože stavba zahŕňa rozsiahle zelené riešenia a niektoré sa na trhu objavia vôbec prvýkrát. Budeme stavať aj špekulatívne, pretože tu vidíme potenciál a veríme, že dopyt porastie,“ dodal.

GARBE Green Park Piešťany je vlajkovou loďou spoločnosti v oblasti udržateľnosti v regióne strednej a východnej Európy. Priamo v parku bude prebiehať recyklácia vody, ktorá bude čerpaná z vlastnej studne. Budovy budú vybavené tepelnými čerpadlami s cieľom minimalizovať uhlíkovú stopu. Na pozemku budú zachované lúky, pôvodné zalesnenie a pribudne miesto na umiestnenie včelích úľov.

Inalfa na Slovensku pôsobí už vyše 10 rokov a má viac ako 400 zamestnancov. „Tešíme sa na nové skladové priestory, ktoré sa nachádzajú len pár kilometrov od nášho slovenského sídla,“ uviedol Marek Kolárik, plant manager. „Skvelá lokalita a záruka kvality, ktorá na Slovensku v oblasti udržateľnosti nemá obdobu, boli hlavnými dôvodmi, prečo sme sa rozhodli pre spoluprácu s GARBE,“ dodal.

GARBE Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Vďaka tejto polohe ponúka jednoduché spojenie na ďalšie trhy nielen v strednej Európe. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza na hranici parku.