Objekt od rakúskeho developera Go Asset má prístup k železničnému prekládkovému terminálu Metrans, ktorý umožňuje distribúciu do viac než desiatky krajín. Ingram Micro bude robiť logistiku pre značku módneho oblečenia About You.

Nosnú konštrukciu haly dokončil developer v júni tohto roka, výkopové práce boli na jeho začiatku. Projekt je zároveň súčasťou priemyselného parku, ktorý pred 15 rokmi začala budovať obec. Hala je súčasťou projektu Log Center R7.

Dostupnosť ku diaľnici R7

Blízkosť diaľnice R7 zabezpečuje efektívnu prepravu tovaru naprieč strednou a východnou Európou.  Hala má veľkosti 55-tisíc m2, dĺžku 450 metrov a svetlú výšku 12,5 metra.

Materiál stavby a vybavenie je z udržateľných a do budúcnosti recyklovateľných materiálov. Súčasťou budú solárne panely na streche aj dobíjacie stanice pre elektrické vozidlá.

Lužný most pomohol

Podľa riaditeľa rozvoja Go Asset Michala Bubána otvorenie nového úseku D4, tzv. Lužného mosta, ešte viac posilní postavenie Dunajskej Stredy ako logistického centra. „Dostavanie R7 pomohlo prilákať stovky pracovných miest do regiónu, v ktorom vysoké percento obyvateľstva musí denne za prácou dochádzať do Bratislavy a okolitých miest,“ uviedol M. Bubán.

Starosta obce Dolné Kračany Ladislav Gódány v júni pre TASR povedal, že majú záujem zamestnávať ľudí z regiónu a atraktívnymi pracovnými ponukami prilákať aj ženy, ktoré chodia za prácou do Maďarska či Rakúska. Perspektíva parku do nasledujúcich dvoch rokov je podľa neho päťtisíc zamestnancov vo firmách. 

Región má veľký potenciál a môže sa stať logistickým centrom s medzinárodným dosahom moderného skladovania a medzinárodnej prepravy tovaru. Leží priamo na osi Praha – Viedeň/Bratislava – Budapešť. Dôležité európske metropoly Viedeň, Budapešť a Bratislava sú vzdialené maximálne 150 kilometrov.

Ďalšia hala vo výstavbe

Developer vedľa stavia ďalšiu halu s veľkosťopu 30-tisíc m2 a očakáva, že aj prostredníctvom lepšej infraštruktúry sa mu do regiónu podarí prilákať ďalších investorov. Ukončenie tejto haly je naplánované na leto 2022.

V priemyselnom parku v Kostolných Kračanoch tiež sídlia spoločnosti Schindler, Wertheit, Cargo-Partner a KIK.

Rakúska spoločnosť Go Asset stavia na veľkokapacitné logistické projekty mimo zastavaných oblastí ako aj na mestské logistické projekty v Rakúsku, Slovinsku a na Slovensku. Medzi jej najväčšie projekty patria Log Center R7 v Kostolných Kračanoch, Log Center Adria v blízkosti slovinského prístavu Koper a Log Center Maribor.