„V lokalite už máme všetky platné povolenia na realizáciu troch rôznych hál s celkovou prenajímateľnou plochou 52 000 m2. Park je situovaný v retailovej zóne, navyše samotné mesto Zvolen leží uprostred významného dopravného uzla, čo z neho robí veľmi atraktívne miesto nielen pre logistiku a e-commerce nájomcu,“ komentuje Erik Křižan, obchodný riaditeľ VGP pre Slovensko, a dodáva: „Z doterajšej spolupráce so spoločnosťou Packeta sme nadšení. Všetky rokovania prebiehajú vo vzájomnej zhode, takže to už teraz vyzerá, že aktuálny projekt bude len začiatkom dlhodobejšieho partnerstva. Packeta sa chystá expandovať do ďalších lokalít a s najväčšou pravdepodobnosťou to bude práve s nami.“

Packeta je pôvodom česká prepravná spoločnosť založená v roku 2010. Špecializuje sa na komplexné logistické služby pre internetové obchody a od roku 2019 aj na prepravu zásielok medzi fyzickými osobami. Na slovenský trh expandovala pred necelými desiatimi rokmi a v súčasnosti už s viac ako 10 000 výdajnými miestami a 2 160 Z-Boxami poskytuje riešenie na prepravu zásielok do celého sveta. Úspech spoločnosti dokladá aj rad ocenení: napríklad Zlatý středník za mobilnú aplikáciu Zásielkovňa, ocenenie Krištáľová Lupa v kategórii Internetové obchodovanie a tiež slovenský Zamestnávateľ roka 2020 v kategórii Doprava a logistika podľa ankety spoločnosti Profesia.

„S naším každoročným prudkým rastom rastú požiadavky na kancelárske ako aj skladové priestory. Aby sme mohli byť najlepší na trhu, musí nová hala spĺňať viacero dôležitých parametrov. O to viac oceňujeme, že VGP nám dokáže splniť všetky naše často neraz vysoké požiadavky. Sme presvedčení, že skladová hala vo Zvolene bude začiatkom novej a intenzívnej spolupráce s VGP,“ konštatuje Alexander Jančo, výkonný riaditeľ Packeta na Slovensku.

VGP Park Zvolen je navrhnutý v súlade s dlhodobou firemnou politikou VGP stavať udržateľné a energeticky efektívne budovy. Jeho výstavba preto bude prebiehať s cieľom získať medzinárodne uznávaný certifikát BREEAM vo vysokom stupni Excellent. V novo budovanej hale bude realizovaná rozsiahla zelená strecha a zelená fasáda. Vegetácia na streche bude zahŕňať trávu, byliny, mach a bude mať významný pozitívny vplyv na biodiverzitu a uhlíkovú stopu v tejto oblasti. Navyše ochladzuje interiér a tiež okolie budovy, znižuje hluk a pohlcuje prachové častice vo vzduchu, čím zaisťuje príjemné pracovné podmienky a znižuje náklady za energie. Realizované bude aj zachytávanie dažďovej vody, ktorá bude využívaná na zalievanie zelenej fasády a niekoľkých záhrad v parku. Inštalovať sa tu budú aj fotovoltaické panely prispievajúce k znižovaniu nákladov za energie, ktoré budú okrem iného slúžiť aj na ohrev teplej vody pre kancelárske priestory.

Mesto Zvolen je považované za strategický tranzitný bod na Slovensku, pričom jeho potenciál ešte zvyšuje neďaleké letisko Sliač. Zvolen má celkovo 43 000 obyvateľov, zatiaľ čo širší región Zvolen – Banská Bystrica je domovom pre viac ako 150 000 ľudí. Areál VGP vznikne v blízkosti závodu na výrobu pneumatík Continental a taktiež existujúcej maloobchodnej a logistickej zóny. Lokalita teda už teraz disponuje dobrou dopravnou dostupnosťou MHD pre všetkých potenciálnych zamestnancov z okolia.

Technické parametre VGP Parku Zvolen:

Plocha: 102 000 m2 Prenajímateľná a aktuálne aj voľná plocha: 52 000 m2 / 5 600 m2 Minimálna veľkosť jednotky: 2 000 m2 Počet hál: 3 Kvalita haly: Certifikát BREEAM Excellent