Spoločnosť Alza prevádzkuje sklad v GLP Park Bratislava Senec od roku 2015, kedy si prenajala jednotku s rozlohou 12 000 m2. Od tej doby logistický priestor v parku využívaný spoločnosťou organicky narástol na 47 000 m2. Jednotka, ktorá bola navrhnutá pre spoločnosť Alza, bola vylepšená pomocou podlahových dlaždíc so zvýšenou hrúbkou, ktoré budú umožňovať potenciálnu inštaláciu medziposchodia, vonkajšieho prístrešku pre prestávky na obed, ako aj okienka a brány pre drive-through.

Spoločnosť Hortim je obchodná a logistická spoločnosť s čerstvou a spracovanou zeleninou, ovocím a exotickými plodmi, poskytujúca služby pre zahraničných aj domácich producentov a maloobchodné sietě. Jednotka s rozlohou 11 000 m2 bola prenajatá na 5 rokov. Spoločnosť plánuje sklad využiť ako chladené distribučné centrum pre čerstvé ovocie a zeleninu. Spoločnosť Hortim je novým zákazníkom spoločnosti GLP. Jednotka bola navrhnutá tak, aby umožňovala inštaláciu chladiacej technológie dodanej spoločnosťou Hortim.

Park GLP Park Bratislava Senec, ktorý sa nachádza 20 km od centra Bratislavy, celkom zahŕňa približne 147 000 m2 skladových priestorov. GLP Park Bratislava Senec predstavuje ideálne miesto pre obchodné aktivity, či už vyžadujú na mieru prispôsobený sklad alebo výrobné zariadenia. Vďaka možnosti rozšírenia jednotiek a prispôsobenia jednotlivých jednotiek špecifickým potrebám zákazníkov je centrum ideálnou voľbou pre spoločnosti, ktoré chcú rozšíriť svoju ponuku v oblasti strednej a východnej Európy. Momentálne je v parku k dispozícii na prenájom ďalších 9 000 m2.

Spoločnosť GLP neustále rozširuje svoje pôsobenie na slovenskom trhu a zvažuje rôzne ďalšie developerské projekty. GLP Park Dunajská Streda momentálne ponúka skladové priestory s rozlohou 86 000 m2 a GLP Park Trenčín ponúka 47 000 m2. Jan Palek, country manager GLP pre Českú republiku a Slovensko, uviedol: „GLP Park Bratislava Senec je náš najväčší park na Slovensku. S hrdosťou oznamujeme, že s dokončením prác na našich najnovších jednotkách je jeho stavba dokončená. Prenájom dvoch jednotiek v GLP Park Bratislava Senec nám umožňuje privítať spoločnosť Hortim a rozvíjať náš vzťah so spoločnosťou Alza, ktorá je naším cenným zákazníkom. Tešíme sa na spoluprácu s oboma spoločnosťami, ktoré plánujú využívať vynikajúce dopravné spojenie GLP Park Bratislava Senec so všetkými hlavnými trhmi v strednej a východnej Európe.“

 

Zdroj:// Systémy Logistiky