„V roku 2021 sme napriek nedostatku komponentov výrazne rástli a to vďaka zákazníkom, ktorých presvedčila hodnota našich bezpečných a spoľahlivých AMR robotov, ktoré sa ľahko nasadzujú do prevádzky,“ povedal Søren E. Nielsen, prezident Mobile Industrial Robots. „Do roku 2022 vstupujeme s veľkými očakávaniami čo sa týka rastu na základe ďalšieho vysokého počtu objednávok.“

Nové sektory objavujú výkonnejšie mobilné roboty MiR

Od roku 2015, v ktorom MiR na trh uviedol svojho prvého robota, boli produkty spoločnosti obľúbené najmä v automobilovom a elektrotechnickom priemysle vo veľkých nadnárodných firmách ako sú Toyota, Ford či Faurecia. Súbežne s tým ako tieto trhy aj naďalej investujú do robotov AMR, MiR zároveň zaznamenáva vysoký dopyt aj zo strany spoločností z odvetví logistiky a spotrebného tovaru (CPG), ktoré optimalizujú a automatizujú svoju vnútropodnikovú prepravu. Nové, výkonnejšie roboty – MiR600 a MiR1350 uvedené v roku 2021 – sú v nových sektoroch tými najpredávanejšími.

„Nové roboty MiR600 a MiR1350 ešte viac rozšírili náš trh, môžu teraz pracovať vo väčšom počte prostredí a prepravovať ťažšie náklady,“ dodal S. E. Nielsen. „MiR250 Hook, ďalšie nové riešenie z minulého roka, je populárny v logistickom sektore, ktorý dovtedy čakal na efektívnejšie zapojenie rôznych typov prepravných vozíkov. Bolo potešujúce sledovať podniky, ako ťažia v výhod týchto nových riešení.“

Efektívny fleet management je zásadný

Stále viac spoločností sa v rámci rastúceho globálneho trendu autonómnej dopravy zameriava na to, ako integrovať AMR roboty s vlastnými automatizačnými riešeniami. Kvôli riešeniu týchto potrieb obsahuje veľa nových zákazníckych projektov softvér MiRFleet pre správu flotíl robotov.

„Naši zákazníci sa zameriavajú na efektívne využitie viacerých mobilných robotov súčasne a tu MiRFleet zohráva kľúčovú úlohu,“ povedal S. E. Nielsen. „Bez ohľadu na odvetvie, každá spoločnosť má prísne požiadavky na užívateľskú prívetivosť, navigáciu, škálovateľnosť a bezpečnosť. Oceňujú možnosť integrácie kompletných a spoľahlivých ucelených riešení do svojich vlastných IT systémov. Softvér MiRFleet pomáha vyberať efektívne trasy AMR robotov, vďaka čomu využíva ich plný potenciál. ”

MiR rastie, aby podporil dopyt

S cieľom uspokojiť rastúci dopyt plánuje spoločnosť prijať v roku 2022 zamestnancov na viac než 50 voľných pracovných miest v dánskom sídle a tiež inde vo svete vrátane Severnej Ameriky, najrýchlejšie rastúceho trhu MiR. Hlavná kancelária spoločnosti bude sídliť v Cobot Hub centre v Odense, ktoré spoločnosť buduje v spolupráci s Universal Robots, popredným dodávateľom kolaboratívnych robotov. MiR riadia odborníci s dlhoročnými skúsenosťami z dánskeho robotického priemyslu.