Nový logistický hub Panattoni Park Bratislava North sa rozprestiera na pozemkoch s celkovou rozlohou 330 000 štvorcových metrov pri obci Plavecký Štvrtok, neďaleko Malaciek, s praktickým napojením na diaľnicu D2. Toto strategické umiestnenie zabezpečí efektívnu obslužnosť až pre štyri krajiny. Okrem Slovenska aj pre Českú republiku, Rakúsko a Maďarsko.

„Tento nový areál zabezpečí navýšenie zásobovacích kapacít a dopomôže k efektívnejšiemu fungovaniu obchodných a priemyselných firiem v širšom okolí Bratislavy. Okrem toho tiež podporí príchod firiem do tohto regiónu, ktorý pre nedostatok logistických kapacít stagnoval,“ hovorí Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni pre Slovensko.

„Sme radi, že sme prostredníctvom BHS Real Estate Fund pomohli investorom predovšetkým z Českej a Slovenskej republiky investovať do logistického komplexu, ktorý sa nachádza na hlavnom spojení medzi Prahou a Bratislavou. Veríme, že tento komplex prispeje k ďalšiemu hospodárskemu rastu oboch krajín a najmä danej lokality, pričom hospodárske efekty z rozvoja tohto projektu zostanú v rukách domácich investorov,“ hovorí Pavel Borovička, konateľ realitných spoločností BHS Real Estate SICAV.

„Projekt Panattoni Park Bratislava North sa svojou rozlohou isto zaradí medzi významné investičné projekty v tomto regióne a predovšetkým v katastrálnom území Plaveckého Štvrtka. Ak sa stane dlhodobo udržateľný a zároveň vytvorí nové pracovné miesta bude prínosom nie len pre spoločnosť, ale aj sociálnu stabilitu mnohých rodín. Takto sa pre nás automaticky stáva veľmi vítaným projektom,“ povedal Radoslav Benkovič, starosta obce Plavecký Štvrtok.

Celkové investície do tohto logistického areálu boli 59 miliónov eur. Prví nájomcovia, budú mať k dispozícii dve moderné budovy s celkovou rozlohou 18 000 štvorcových metrov. Obe boli navrhnuté a konštruované s cieľom získať medzinárodný ekologický certifikát BREEAM New Construction na úrovni Excellent. Táto certifikácia zaručuje šetrnosť k životnému prostrediu, maximálnu mieru energetickej sebestačnosti, nadštandardné pracovné podmienky pre zamestnancov a celkovú mieru udržateľnosti celého objektu.

Prvým nájomcom v areáli Panattoni Park Bratislava North je spoločnosť IKEA Components, ktorá sa sústreďuje na nákup, skladovanie, balenie a distribúciu nábytkových komponentov a vybavenia do obchodných domov IKEA. Prvý nájomca obsadzuje v rámci prvej fázy výstavby väčšiu halu s veľkosťou 12 000 metrov štvorcových. Hala bude dokončená koncom leta a začiatkom septembra spoločnosť už plánuje zahájenie prevádzky.

Zástupcovia Panattoni, BHS Real Estate a starosta Plaveckého Štvrtka v areáli Panattoni Park Bratislava North zakopali časovú kapsulu, v ktorej boli uložené viaceré odkazy pre budúce generácie. Napríklad terajšie normy udržateľných budov podľa najvyšších kritérií certifikácie BREEAM New Construction, ktoré sa možno o pár rokov budú zdať zastaralé. Potom tiež pamätná minca od BHS, imbusový kľúč IKEA ako prvého nájomcu parku a vydanie regionálnych novín Štvrtčan.