Pre predajne Terno a KRAJ to bude znamenať lepšiu dostupnosť tovaru pre zákazníkov. Jeho distribúcia tak bude prebiehať na dennej baze. Celková plocha nového distribučného centra je 5 976 m2, čo predstavuje kapacitu približne 6 000 europaliet. Samozrejmosťou sú kancelárske a úžitkové priestory, ktoré sa rozprestierajú na ploche 456 m2. Ide o takzvaný suchý sklad, kde sa držia prevažne trvanlivé potraviny.

„Expanzia predajní, ich rast a veľkoobchod nám už viac neumožňovali pracovať zo súčasného skladu. Dispozične bol malý. Okrem rýchlejších a kvalitnejších služieb pre zákazníkov sme mysleli aj na našich zamestnancov, ktorým sme chceli poskytnúť vyšší štandard pracovného prostredia,“ vysvetľuje Ľubomír Petrík, riaditeľ centrálnych služieb Terno real estate. Týmto krokom sa spoločnosti otvárajú nové možnosti podnikania v maloobchode, veľkoobchode a online. Ďalej plánujú prepojenie suchého skladu a skladu čerstvých potravín,  v ktorom sa nachádza tovar ako ovocie, zelenina, mäso, lahôdky a mliečne výrobky.

Z distribučného skladu v logistickom centre v Ivanke pri Dunaji sa zásobujú všetky predajne spoločnosti, teda sieť obchodov Terno a KRAJ. „Som rád, že zefektívňujeme distribúciu produktov do predajní. Toto je jeden z dôležitých krokov na našej ceste k celoštátne fungujúcemu reťazcu. V nových moderných skladových priestoroch sme pripravení zvládnuť nielen organický, ale aj akvizičný rast,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Stanislav Čajka.

Slávnostné otvorenie nového skladu sa konalo 28. septembra za prítomnosti vedenia spoločnosti. Zásobovanie predajní Terno a KRAJ trvanlivými potravinami sa bude od tohto dňa zabezpečovať už len z Ivanky pri Dunaji.

 

Zdroj:// Systémy logistiky