Rainbow Center je areál s rozlohou 50 900 m² s výbornou strategickou lokalitou. Park ponúka najvyšší štandard priemyselno-kancelárskych priestorov s možnosťou expanzie prenajímateľnej plochy až do 18 000 m². „Administratívne priestory budú zaberať 2 000 m2, kde bude aj zázemie našej medzinárodnej logistickej spoločnosti, plus 1 000 m² priestory pre showroomy,“ vysvetľuje Michal Lešták, konateľ spoločnosti Rainbow Logistics.

Pre malé firmy aj veľké korporácie

Výnimočnosť tohto centra tkvie najmä v umiestnení na uzle cestnej dopravy, kde rýchlostná cesta 69 poskytuje rýchly prístup do Bratislavy, Viedne či Budapešti, čo vytvára ideálny priestor pre sklady, ľahký priemysel, ale aj distribúciu. Výhodou je aj svetlá výška. „Od hornej úrovne podlahy po dolnú úroveň nosnej konštrukcie v skladovej časti je 12 metrov a taktiež za výhodu považujeme maximálne povolené plošné zaťaženie podlahy 70 KN/m2, ale vzhľadom na dopyt máme v pláne až 100 KN/m2,“ spresňuje Lešták. Podľa neho ďalšou veľkou výhodou sú aj dostatočné kapacity parkovacích miest, ktoré v súčasnosti mnohým prenajímaným priestorom chýbajú.

Nezáleží na tom, či ste menšia firma, alebo veľká spoločnosť s náročnými požiadavkami. Investor prenajíma halové priestory od 1 000 m² až po 18 000 m², čo je dostatočný priestor na realizáciu vášho biznisplánu. Haly sú určené pre nezávadné výrobné a nevýrobné služby, ale tiež pre ľahký priemysel či distribúciu tovaru. Čo je dôležité, areál bude poskytovať nákladným vozidlám bezproblémový prístup a manéver. Tieto priestory je možné deliť podľa požiadaviek klienta nenosnými priečkami na požadované celky.

Aj v prípade, ak hľadáte open space kancelárie, má pre vás investor jasnú odpoveď. Áčkové kancelárske priestory sú navrhnuté ako veľkoplošné kancelárie s dostatočným presvetlením priestorov, s možnosťou dopĺňania transparentných alebo plných priečok. Na každom podlaží sú navrhnuté konferenčné miestnosti, hygienické priestory, kuchynky či upratovacie komory. Pôjde preto o príjemné priestory s oddychovou miestnosťou a so zeleňou pred budovou.

Po areáli na kolobežke či bicykli

V súčasnosti už každá moderná stavba prihliada na environmentálnu stránku a takzvané zelené riešenia. Inak to nie je ani v prípade tohto areálu budúcnosti. Podľa oficiálnych informácií bude samozrejmosťou technológia na zber dažďovej vody a jej následné využívanie či zelená fasáda po celej bočnej strane. V interiéroch investor plánuje napríklad výber vhodnej elektroinštalácie, napríklad inteligentné LED osvetlenie a podobne, čo zníži spotrebu a náklady nielen spoločnosti, ale aj koncovému užívateľovi. „Keďže ide o väčší areál, budeme na pohyb v ňom využívať kolobežky a bicykle. Veríme, že počas projektu prídeme na veľa skvelých ekologických riešení,“ potvrdil konateľ Rainbow Logistics.

Podľa Michala Leštáka je spoločnosť pripravená všetko prispôsobiť aktuálnym potrebám trhu. „V tomto období veľmi stúpol internetový predaj, a preto sme sa rozhodli pre výdajné miesta e-shopov. Nanajvýš je pre nás dôležité, aby sa vysoká kvalita stavby odrazila aj na energetickej a ekologickej udržateľnosti, preto dbáme na environmentálnu stránku, vďaka nízkej spotrebe energií a správnemu hospodáreniu so zdrojmi si stavba dlhšie udrží hodnotu a taktiež aj budúce rekonštrukcie budú menšie,“ vysvetlil.

 

Dobrá správa pre región

Nové investície a budovanie nehnuteľností sa obvykle spájajú aj s nárastom voľných pracovných miest, ktoré sú pre Banskobystrický kraj určite pozitívnou správou, keďže ide jeden z regiónov, kde je najväčšia nezamestnanosť. Investor, však vďaka novému logistickému centru vytvorí viac ako 500 nových pracovných miest a prispeje tak k zlepšeniu celkovej situácie v kraji. Ďalšou pozitívnou správou je fakt, že spoločnosť Rainbow Logistics plánuje v budúcnosti rozšíriť priestory a poskytne tak klientom možnosť expandovania priestorov podľa vlastných potrieb.

Čo však stálo za vznikom nového logistického centra? „Keďže sme logistická firma a zabezpečujeme dopravu hlavne v rámci Európy, ale aj Slovenska, pohybujeme sa v tomto odvetví už niekoľko rokov, je to pre nás len ďalší krok vpred. Veľa zahraničných investorov hľadá práve takéto moderné priestory a tým, že naša práca je spojená so zahraničnou klientelou, vidíme to ako benefit pre rozvoj našej spoločnosti, ale aj tohto kraja. Podľa neho ide o dobrú investíciu, pretože cíti, že aj iné firmy sa rozrastajú a majú potrebu sa posúvať v biznise ďalej. S tým často súvisia aj nové modernejšie priestory, či už kancelárske, halové, alebo výrobné. „Napriek tomu, že sa ekonomika počas pandémie pozastavila v mnohých odvetviach, sú stále sféry, ktoré práve v tomto období profitovali a potrebujú sa rozširovať. Momentálne zaznamenávame vyšší počet dopytov od potencionálnych nájomcov, možno práve preto, že je tento projekt jedinečným na strednom Slovensku,“ dodáva.

O vybudovaní podobného centra v inej lokalite zatiaľ neuvažujú. „Sme Bystričania a práve okolie Banskej Bystrice neponúka veľa veľkokapacitných kancelárií či väčších hál pre výrobu a ľahký priemysel. Preto je to pre nás najlukratívnejšia lokalita aj vďaka už spomínanému dopravnému uzlu. Keďže sme lokálna spoločnosť, je v našom záujme podporiť a rozvinúť pracovný trh tu v Banskej Bystrici,“ uzavrel konateľ spoločnosti Rainbow Logistics.

Ani aktuálnej nestability, ktorú priniesla do všetkých odvetví na svete pandémia koronavírusu, sa investor nebojí. Podľa neho je pravda, že vo viacerých sektoroch bola znížená doprava pre pokles či zastavenie výroby, no celkovo sa tieto odvetvia úplne nezastavili, práve naopak. Logistika naďalej naberá na sile aj vďaka novým podobným projektom, aký vznikol v srdci Slovenska.