Dachser Rheine využije nové moderné zariadenie ku konsolidácii existujúcich skladových miest v okolí a ku zabezpečeniu ďalšej kapacity pre budúci rast. To umožňuje poskytovateľovi logistiky optimalizovať prepravné toky a prevádzkové podmienky. Nové distribučné centrum bude slúžiť zákazníkom v rôznych odvetviach, vrátane spracovateľského priemyslu, zdravotníctva, DYI a textilného obchodu.

Okrem skladovania, vychystávania a expedície tovaru budú zamestnanci v závislosti na požiadavkách zákazníkov poskytovať ďalšie služby, ako je prezentácia produktov zákazníkom, prebaľovanie, špeciálne etikety, montážne služby a vybavovanie reklamácií.

„V segmente skladovania zaznamenávame rast, ktorý pokračuje a dopyt v regióne sa zvyšuje,“ hovorí Markus Dodt, generálny riaditeľ logistického centra Rheine spoločnosti Dachser a dodáva: „Silná lokálna ekonomika, slušná dostupnosť kvalifikovaných pracovníkov a priaznivé dopravné spojenie robia z Rheine a regiónu Münsterland ideálne miesto pre integrované logistické služby.“

Dachser pôsobí v Rheine od roku 1990 a v súčasnosti tu zamestnáva 390 ľudí. Z toho 60 zamestnancov sa presťahuje do nových priestorov a v strednodobom horizonte tu bude vytvorených ďalších 60 pracovných miest.

 

Zdroj:// Systémy logistiky