Inštruktorka na oddelení balenia

,,V logistickom centre Amazonu v Seredi pracujem od začiatku jeho vzniku na Slovensku. Za posledné tri roky som sa toho veľa naučila, preto dnes zaúčam nových zamestnancov ako inštruktorka. Keď som o pracovnej ponuke spoločnosti Amazon počula prvýkrát, zaujalo ma predovšetkým finančné ohodnotenie, ale tiež možnosť pracovať na zmeny – vďaka čomu mám viac času na seba a svoju rodinu. Oceňujem tiež benefity, ktoré Amazon ponúka, napríklad dotovanú dopravu a stravu, a tiež príspevky do tretieho dôchodkového piliera, “ hovorí Helena Rábeková.

Z oddelenia digitálnych zariadení

,,Predtým, ako som nastúpil do Amazonu, som pracoval ako šofér. Keď spoločnosť Amazon pred tromi rokmi otvorila svoje logistické centrum na Slovensku, všetko sa budovalo od základov. Počas tohto procesu som zistil, že popri náplni mojej práce ma bavilo budovanie a zariaďovanie oddelenia. Všimli si to na HR oddelení a čoskoro mi ponúkli možnosť stať sa zástupcom zamestnancov pre bezpečnosť.

Ponuka ma hneď zaujala a vďaka programu Career Choice, ktorý umožňuje zamestnancom zvoliť si akékoľvek školenie a Amazon uhradí 95 percent nákladov na školné, som sa mohol zúčastniť kurzu Bezpečnosť pri práci. Po absolvovaní kurzu som sa stal zástupcom pre bezpečnosť pre celú prevádzku v Seredi. Mám ďalšie ambície a viem, že v Amazone ich môžem dosiahnuť, “ dodáva Ladislav Košťál.

oddelenia Amazon Warehouse

,,Pred kariérou v Amazone som pracoval ako fitness tréner. Ako hrdý otec dvoch krásnych detí bolo mojím cieľom poskytnúť im lepšie bývanie a hľadal som istotu v stabilnom zamestnaní. Preto som začal pracovať v Amazone. Najprv som vykladal kamióny, ale vedel som, že dokážem viac, preto som sa obrátil na svojho manažéra.

To je to, čo si na prístupe Amazonu najviac cením – naši manažéri si nás vždy vypočujú a následne spolu hľadáme riešenie. Presunul som sa na oddelenie Warehouse, kde som pracoval s  routermi. Spolu s mojimi kolegami sme vytvorili nové postupy a procesy, ktoré spoločnosti umožňujú vrátiť naspäť do predaja až 90 % vrátených produktov, “ konštatuje Radovan Hlavna.

Bezpečnosť

Spoločnosť Amazon poskytuje niektoré z najpokročilejších pracovísk na svete, špičkové finančné ohodnotenie a množstvo procesov a systémov určených na zaistenie pohody a bezpečnosti svojich zamestnancov. Len na Slovensku mal Amazon za posledný rok od začiatku pandémie pre svojich zamestnancov k dispozícii viac ako 180 tisíc párov rukavíc, 400 tisíc rúšok, 700 tisíc dezinfekčných utierok a 8 miliónov dezinfekcií na ruky.

Technológie v prevádzke Amazonu

Logistické centrum ponúka rôzne riešenia, ktoré zamestnancom pomáhajú pri plnení ich každodenných úloh. Inovatívne riešenia zaisťujú, že každodenné úlohy sú pre zákazníkov a zamestnancov jednoduchšie a efektívnejšie. V slovenskom logistickom centre používajú technológie ako napríklad ergonomicky tvarované baliace stoly, ktoré zamestnancom pomáhajú pri každodennej práci, najnovšie softwarové riešenie, vrátane machine learning, ktoré pomáha zamestnancom správne vyhodnotiť stav položky.

Podobne sa využíva aj robotizácia znižujúca množstvo namáhavej fyzickej práce, najmodernejšie pomôcky pre testovanie a diagnostiku tovaru, algoritmy rozmerov krabíc, ktoré vypočítavajú správnu veľkosť krabice pre objednávku, čo pomáha zamestnancom, aby nemuseli zdĺhavo hľadať správny rozmer krabice. Na oddelení digitálnych zariadení používajú najnovšiu technológiu pre spracovanie zákazníkmi vráteného tovaru.

Automatizované procesy testujú funkčnosť a stav digitálneho zariadenia a používajú sa v rozhodovacom procese zamestnanca. Počas týchto procesov sa automaticky kontroluje výdrž batérie, funkčnosť dotykovej obrazovky, mikrofónu alebo ovládacích tlačidiel. Tieto nástroje zjednodušujú prácu zamestnancov a pomáhajú im robiť správne rozhodnutia.

Budova prevádzky

Budova Amazonu v Seredi je jedným z najvyspelejších reverzných stredísk na svete. Je držiteľom certifikátu BREEAM za svoje ekologické riešenia, akými sú vylepšená izolácia stien a striech, vzduchotesnosť budovy, najmodernejšie zariadenia umožňujúce rekuperáciu, t. j. spätné získavanie tepla pomocou rotujúcich tepelných výmenníkov. Na ploche 60 000 metrov štvorcových je možné spracovať a uskladniť milióny položiek. Budova využíva 270 km nabíjacích a riadiacich káblov pre systém dopravného pásu.

 

Zdroj:// :// Systémy logistiky