Stavba už bola zahájená a jej dokončenie je plánované na tretí štvrťrok tohto roku. Alza.cz vďaka novému logistickému centru so 40 miestami pre príjem tovaru z dodávok aj nákladných automobilov výrazne zrýchli distribúciu tovaru v Maďarsku. Jeho súčasťou bude okrem skladu s rozlohou viac ako 20 000 m2 aj showroom a AlzaDrive so samostatným vjazdom pre bezkontaktný odber tovaru priamo z automobilu.

Spoločnosť  pokračuje v doterajšej úspešnej spolupráci s developerom GLP, s ktorým už otvorila napríklad GLP Park Praha Chrášťany disponujúci 40 000 m2.

„Maďarsko je naším dôležitým a dynamicky rastúcim trhom, preto sme sa rozhodli otvoriť tu naše prvé zahraničné logistické centrum, vďaka ktorému budeme disponovať tisíckami produktov na okamžitý odber priamo na mieste a zároveň nám to umožní výrazne skrátiť priemernú dobu doručenia,“ hovorí Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility Alza.cz.

„S GLP máme doteraz bezproblémovú skúsenosť z Česka aj Slovenska, bolo teda logickou voľbou s nimi pokračovať aj teraz,“ dodáva.

„So spoločnosťou Alza máme nadštandardnú spoluprácu, pretože sme opakovane preukázali, že dokážeme vybudovať komplexné projekty pre e-commerce distribúciu, a to aj pre tých najnáročnejších zákazníkov, medzi ktorých Alza patrí. Táto oblasť sa rozvíja extrémne rýchlo a líder trhu, akým Alza je, potrebuje partnera, ktorý mu umožní vybudovať jeho víziu modernej logistiky. Teší nás, že naše know-how a dlhodobé partnerstvo pomáha Alge s expanziou do Maďarska,“ hovorí Jan Palek, riaditeľ GLP pre Českú republiku a Slovensko.